4 טיפים חשובים לעיצוב שכדאי להכיר

כשמתחילים עם חדר ריק זה יכול להיות מאיים ליצור עיצוב פנים שתיהנו ממנו לאורך שנים רבות. אם אתם מקיימים כמה עקרונות בסיסיים של עיצוב פנים, אתם יכולים להפוך את הבית שלכם לחלל נעים שבו תוכלו להרגיש בנוח ולהיות מאושרים. התחילו עם מוקד כלשהו ושימו לב לפרופורציות לקבלת התוצאה הטובה ביותר.

1. התחילו עם יצירת מוקד

סדרו רהיטים סביב מוקד כלשהו בחדר, כמו למשל חלון מפרץ גדול, כדי ליצור תחושה של איזון. אם לחדר שלכם אין מוקד טבעי, צרו אחד עם יצירת אמנות גדולה או פריט מבטא כמו אח גדולה. איזון סימטרי מפצל את עיצוב החדר באופן שווה, כך ששני הצדדים משקפים זה את זה. לדוגמה, שני שולחנות מבטא זהים המאגפים ספה יוצרים איזון סימטרי. אתם יכולים גם להשתמש ברהיטים שונים בעלות השפעה חזותית שווה, כמו שני כיסאות לאיזון כורסאות.

2. חזרה על קצב

קצב יוצר התרגשות ועוזר להוביל את העין לאלמנטים חזותיים שונים ברחבי החדר. בדיוק כמו שהתווים של השיר האהוב עליכם חוזרים על עצמם כדי ליצור את הקצב, חזרה בעיצוב שלכם יכולה ליצור דפוס של קצב בביתכם. כדי להוסיף קצב להתעניינות חזותית, הציבו דוגמאות או צבעים דומים במרווחים שונים ברחבי החלל. אתם יכולים לקבוע קצב על ידי חזרה על צבע או דפוס מסוים בשטיח, ביצירות אמנות ו / או כריות.

3. מצאו את הפרופורציה הנכונה

אולי תרצו כסא נוח בסלון, אך רהיט גדול כזה עשוי להיראות לא במקום אם החדר קטן מדי. שימו לב לפרופורציה, שזה היחס בין הרהיט לגודל החדר. כדאי גם להסתכל על המשקל, וכך גודל הכיסא יתייחס לרהיטים אחרים בסביבה. כסא סופר גדול יכול להאפיל על ספה קטנה יותר ומושב אהבה ולגרום לחדר לצאת מאיזון.

4. צרו הרמוניה כדי לקשור את הכל ביחד

לבסוף, צרו הרמוניה על ידי כך שכל האלמנטים בחדר יעבירו מסר אחיד. בעוד שהקצב מוסיף התרגשות, אתם יכולים להעניק לחדר מראה נעים והרמוני עם פלטת צבעים מאופקת. ניתן גם להשתמש בצבע יחיד עבור אלמנטים שמשתנים בגודל ובצורה. השטיח הנכון ושולחן הקפה יכולים להגדיר פינת ישיבה, במיוחד בחדר או סלון גדול.