אימון שלפוחית ​​השתן, טכניקות וטיפול

אימון שלפוחית ​​השתן היא שיטת עזרה עצמית המסייעת לך להגביר את השליטה על שלפוחית ​​השתן על ידי הפחתת תדירות ההשתנה. השיטה כוללת הגדלת המודעות לדפוסי בריחת שתן ופיתוח הרגלים חדשים לריקון ושליטה בשלפוחית ​​השתן. יחד עם שיטות אחרות, כולל תרגילי קיגל או רצפת אגן, כמו גם שינוי התנהגותי, אימון בשלפוחית ​​השתן יכול להיות דרך יעילה להפוך את הסימפטומים לבעיות בשלפוחית ​​השתן כגון דחף בריחת שתן, פעילות יתר של שלפוחית ​​השתן ובריחת לחץ ניתן לניהול יותר.

 

מה כולל אימון שלפוחית ​​השתן?

אימון שלפוחית ​​השתן הוא מאוד על פיתוח גישה חדשה. אחת הדוגמאות לכך היא הימנעות מביקורים 'למקרה' בשירותים וכן ממהר של הרגע האחרון. במהלך האימון שלפוחית ​​השתן נאלצת להחזיק כמויות גדולות יותר ויותר של שתן ככל שמאריכים את הזמן שבין ביקורי שירותים. בין הטכניקות הרבות בהן תוכלו להשתמש בכדי לגרום לעבודה זו, הסחת דעת עצמכם וסחיטת שרירי רצפת האגן במקום לרוץ מיד לשירותים כאשר מרגישים דחיפות שימושיים במיוחד.

 

איך עובד אימון שלפוחית ​​השתן?

למרות שזה הוכח כיעיל, אימון ושליטה בשלפוחית ​​השתן לוקח זמן והתמדה. כדי שזה יעבוד עליכם ללמוד לחשוב בדרך חדשה ולנסות להתעלם מההרגשה שאתם צריכים ללכת לשירותים כמה שיותר זמן. אם תצליח לעשות זאת בהצלחה, תגלה שאתה מסוגל להשתלט על שלפוחית ​​השתן וזה יהפוך פחות רגיז.

 

ככל שנעים לכם יותר עם תחושות דחיפות מדכאות, הגדילו את משך הזמן שבין ביקורים בשירותים בהדרגה, לאורך שבועות וחודשים. אנו ממליצים לך לנהל 'יומן' בשלפוחית ​​השתן שבו תוכל לתעד את תדירות ביקורי השירותים שלך, את הזמן שבו התעלמת מרגשות הדחיפות וכן מצריכת הנוזלים שלך – כוונתנו למה ולשתה. זה ייתן לך פיקוח על הרגלי השלפוחית ​​שלך ויעזור לך ליצור לוח זמנים מדויק כמתואר להלן.

 

צור לוח זמנים לביקורי השירותים שלך

ככל שזה אפשרי ועל סמך הנתונים ביומן שלפוחית ​​השתן שלך, אתה יכול לראות בדיוק רב באיזו תדירות אתה הולך לשירותים. מכאן תוכל להוסיף פרק זמן קצר לזמנים אלה – אולי 15 דקות – כדי לאמן את שלפוחית ​​השתן לחכות. על ידי כך שאתה מדויק ועומד בלוח הזמנים, תתחיל להאמין שיש לך שליטה טובה יותר בשלפוחית ​​השתן.

 

שינוי התנהגותי

כפי שהשם מרמז, שינוי התנהגותי כרוך בהתאמת אורח החיים שלך כדי להפחית, למנוע או לטפל בבעיות של בריחת שתן. למרות שהוא בהחלט כולל דוגמאות להשתלטות, כגון יצירת לוח זמנים לביקורים בשירותים, הוא מכסה גם לוודא שלא שותים יותר מדי, או מעט, נוזלים במהלך היום והימנעות ממשקאות העלולים לגרות את שלפוחית ​​השתן, כגון קפה ו משקאות אנרגיה. ניתן גם לקבוע משטר אימונים ולשנות הרגלי אכילה כדי לרדת במשקל, מה שלעיתים תורם לבריחת שתן. שינוי התנהגותי אחר יכול לכלול הבטחה שיש לך הרגלי שירותים בריאים על מנת להימנע מבעיות בשליטה על שלפוחית ​​השתן.

 

אם הדברים האלו לא עוזרים ניתן כמובן לרכוש חיתולים למבוגרים.