האם זה בטוח לטייל במקסיקו?

מקסיקו היא אחת המדינות המדהימות ביותר בעולם, עם סצנה תרבותית מגוונת, טבע מרהיב, היסטוריה עשירה וחברה תוססת. האומה שטופת השמש ידועה גם בחופי החול הלבנים המרהיבים שלה, מי הטורקיז והמלונות המפוארים שלה, שהם מגרש המשחקים של האירופאים והאמריקאים במהלך חודשי החורף הקרים יותר של חצי הכדור הצפוני.

 

עם זאת, נכון לעכשיו, מקסיקו עלתה לכותרות ברחבי העולם בשל שורה של פשעים מזעזעים הקשורים לסמים, כולל הרג, שוד וחטיפות. לאחרונה, תשעה אמריקאים (3 אמהות ושישה ילדים שחיו בקהילה מורמונית) נרצחו בברד של ירי באזור מרוחק כ-100 מייל (160 ק"מ) מגבול ארה"ב. התקרית המצמררת מגיעה בעקבות רציחות אחרות המתוקשרות מאוד, כולל זוג אמריקאי שנהרג בסגנון הוצאה להורג לעיני בנם בן ה-12 הקיץ בגררו, וירח הדבש בת ה-27 טטיאנה מירוטנקו, שהיה נהרגה מכדור תועה במקסיקו סיטי בזמן שחגגה את יום הנישואין הראשון שלה בדצמבר האחרון. הפשעים המזעזעים הללו גורמים למטיילים רבים להסס לגבי חופשה מקסיקנית, ובאופן טבעי מעלים את השאלה: האם זה בטוח לנסוע למקסיקו?

 

קשור: נוסעים למקסיקו? חסכו כסף בהזמנת מלון דרך אתר בוקינג עם קופונים.

 

בשנה שעברה קבעה מקסיקו שיא מצמרר עם המספר הגבוה ביותר של מקרי רצח בתולדות המדינה – ממוצע של 91 מקרי מוות ביום – ו-2019 בדרך לשבור את השיא. האלימות מגיעה לרמות כל כך קיצוניות שאין יותר מקום לאחסן את הגופות בבתי המתים. קרטלי הסמים וארגוני הפשע משתוללים ברחבי הארץ עם השלכות קטלניות. היותה ממוקמת בין מדינות דרום אמריקה מייצרות קוקה לבין ארה"ב (שוק הסמים הגדול בעולם) פירושה שמקסיקו עמוסה בכנופיות שונות שרוצות לשלוט בזרימת הסמים דרך המדינה. אזורי הנופש המפורסמים של לוס קאבוס, קנקון ואקפולקו – שכולם פוקדים על ידי תיירים – אינם חסינים מפני האלימות הגואה:

 

לוס קאבוס, אחד מיעדי התיירות של מקסיקו, הפכה לעיר המסוכנת ביותר בעולם עם שיעור רציחות של 111.33 לכל 100,000 איש. עד כה, הרוב המכריע של האלימות של לוס קאבוס מתרחש בקהילות העניות של צלע הגבעות המדבריות, המאכלסות עובדי נופש, הרחק ממובלעות החוף הבטוחות שהפכו את האזור הזה במקסיקו לאבן שואבת לאלילי עסקים וכוכבים הוליוודיים.

בקנקון נהרגו בפברואר האחרון חמישה בני אדם בהתקפה על בר (כולל זרים). הפשע המתוקשר הזה בא בעקבות גילוי שמונה גופות ממש מחוץ לאזור המלונות של קנקון בשנה שעברה.

אקפולקו – פעם אתר הנופש הדגל של מקסיקו, שבו בני הזוג קנדי ​​בירח דבש וג'ון וויין התחמם בבריזה של ראש הצוק – הוא האזור שנפגע הכי קשה. אנשים נורו בירי לאור יום בזמן שתיירים מתרווחים על החוף הסמוך.

 

ובכל זאת, מחלקת המדינה של ארה"ב מעניקה למקסיקו ייעוץ ברמה 2, בסולם של 1 עד 4, כלומר על הנוסעים "לנהוג בזהירות מוגברת". לפי מחלקת המדינה, "בעוד שרוב מקרי הרצח הללו נראו ממוקדים, התנקשויות בארגוני פשיעה וקרבות דשא בין קבוצות פשע הביאו לפשע אלים באזורים שבהם פוקדים אזרחי ארה"ב. עוברי אורח נפצעו או נהרגו בתקריות ירי". ייעוץ זה כולל יעדים פופולריים כמו קנקון, פלאיה דל כרמן, טולום וקוזומל, כמו גם אזורים בבאחה קליפורניה, כולל קאבו סן לוקאס, סן חוזה דל קאבו ולה פז. כדי לשים את הדברים בפרספקטיבה, צרפת וגרמניה נופלות תחת אותה קטגוריית בטיחות. אבל חלקים מסוימים של מקסיקו שבהם אלימות קרטלי הסמים נמצאת בשיאה ביותר נופלים תחת אזהרת "רמה 3: שקול מחדש נסיעות" ו"רמה 4: אל תיסע".

 

מאמר זה נכתב על ידי https://hoteldeal.co.il/.