ללמד ילדים על כסף בתיכון ומעבר לו

מגלגלים אסטרטגיות אלה כאשר צוערי ניהול הכספים שלכם מתקרבים לבגרות. לפני שהם מקבלים את העבודה הראשונה או יוצאים לקולג' (או שניהם), הם צריכים להבין את היסודות של תקצוב, מסים, הלוואות והשקעות.

 

  1. לימדו אותם על מסים וחשבונאות

מיליוני ילדים עובדים במשרה חלקית בתיכון. לפני שהם עושים את צעדיהם הראשוניים לשוק העבודה, הם צריכים להבין את ההבדל בין שכר ברוטו לשכר נטו. אז הגיע הזמן שהם ילמדו שלהרוויח כסף פירושו תשלום מס.

 

אם אתה משתמש ברואה חשבון אנושי להכנת מסים של משק הבית שלך, קח את הילד שלך למינוי השנה. כך ילדים לומדים שאפילו הורים חייבים לעשות פשרה כלכלית ושלא כל הכסף שאתה מרוויח הוא שלך.

 

אם אתה מכין את המסים שלך באינטרנט, הראה לילד שלך כיצד התהליך עובד. אם לך או לילדך אין זמן להשלים את התהליך בישיבה אחת, פשוט הראה להם את החבלים כפי שאתה יכול. אם אתה מוצא את עצמך בשוק לפורטל הכנת מס חדש, תפוס את הילד שלך ובדוק את רשימת האפשרויות הטובות ביותר להכנת מס מקוונות בחינם יחד עם ההשוואה שלנו בראש אל ראש שלוש הראשונות מוצרים פופולריים להכנת מס: TurboTax, H&R Block ו- TaxAct.

 

אם המשפחה שלך משתמשת ביועץ פיננסי מוסמך או מתכנן פיננסי, הקפד גם את ילדיך בפגישות התכנון הפיננסי שלך. להכיר אותם בכלים הפיננסיים המקוונים שבהם אתה משתמש, כולל חבילת התיווך או ייעוץ הרובו שלך. זה חוזר לנקודה לגבי שקיפות וכנות. אתה רוצה שלילדים שלך תהיה התמונה המלאה.

 

  1. שתפו אותם בהחלטות כסף גדלות

ככל שילדיך מתבגרים, עירב אותם בבחירות כלכליות מבוגרות. אתה עדיין צריך לבצע את השיחה האחרונה, אבל הקשיב למה שיש להם לומר כדי לראות אם שיעורי הכסף שלך נדבקו.

 

אין גבול למורכבות או משך ההחלטות המבוגרות האלה. התהליך הארוך ורב השלבים של רכישת בית הוא הזדמנות מושלמת להדריך ילדים בעסקה פיננסית מורכבת הדורשת חודשים של תכנון והכנה המבוססים על מטרות ארוכות טווח. לאורך הדרך יהיו לך אינספור הזדמנויות להמחיש מושגים פיננסיים ספציפיים, כמו מקדמות והפחתות.

 

לא כל משפחה עם בני נוער וטווין להוטה לזוז. אבל רכישת בית היא רק דוגמא אחת. רכישת נערך למכונית או השוואת הלוואות פדרליות להלוואות לסטודנטים פרטיים הן הזדמנויות אפשריות אחרות.

 

  1. עודדו אותם להגיש מועמדות למלגות

עלות ההשכלה הגבוהה עולה מהר יותר משיעור האינפלציה. על פי דיווחי US News & World Report, שיעור הגידול בשיעורי האוניברסיטה הפרטית עלה על שיעור האינפלציה הרווחת ביותר משלושה פעמים בין 1996 ל -2015. במהלך אותה תקופה.

 

המקרה של מלגות להשכלה גבוהה מעולם לא היה ברור יותר. עבור הורים ותלמידים, כל מלגה היא הצעה win-win, המסייעת במקביל להוצאות הלימוד ומתן חדר נשימה תקציבי חיוני.

 

בנוסף, התלמידים צעירים, וכוח ההשתכרות שלהם במקום העבודה הוא צנוע. סביר להניח שהתלמיד הממוצע יבקש מלגה או שתיים יותר משתלם יותר מאשר לעבוד בעבודה בשכר מינימום (ולוקח זמן מכריע מהלימודים) כדי להרוויח סכום דומה. עליית ציון ACT צנועה יחסית, למשל, מ -28 ל -32, עשויה להרוויח כמה אלפי דולרים במלגות מבוססות הצטיינות.

 

לדוגמה, אם הילד שלך לומד 100 שעות נוספות כדי להעלות את ציון ה- ACT שלו ב -4 נקודות ולדרוש מלגה של 2,500 $, הוא הרוויח למעשה $ 25 לשעה. זוהי לא ציפייה לשכר ריאליסטי עבור רוב תלמידי התיכון, אלא אם כן הם מקודדים שמורים. משרות בענף השירות המסורתי משלמות לעתים רחוקות יותר מ -15 דולר לשעה, אפילו עם עצות. חוץ מזה, מס הכנסה שוחק עוד יותר את רווחי השכר, אך המלגות פטורות ממס.

 

ראיתי את העוצמה של המלגות ממקור ראשון. הוסמכתי לשתי מלגות אקדמיות בתיכון, בקיזוז קיבוצי של כ -2,500 דולר בשנה לשכר לימוד. זה לא היה הרבה עבור המכללה הפרטית שלי, אבל כל דבר עזר. ובתחילה הכנסתי את רוב כספי המלגה לתקליטור, ומשכתי כספים לפי הצורך לכיסוי תשלומי שכר לימוד, ספרים והוצאות מחיה. לא התעשרתי על הריבית, אבל זה היה בונוס נחמד ותרגיל ראוי באיפוק עצמי לאתחול.

 

מאמר זה נכתב על ידי https://www.jemix.co.il/