האם אתם סובלים מתסמינים של בריחת שתן?

האם אורח החיים שלכם מחמיר את בעיית בריחת השתן

האם אתם מנהלים אורח חיים פעיל? בטח, אתם הולכים לחדר כושר או יוצאים לטיול רגלי כל ערב. אבל האם נסעתם הבוקר לעבודה או לבית הספר? ישבתם ליד שולחן העבודה שלכם במשך כל היום? חזרתם הביתה כדי לצפות בטלוויזיה או להירגע על הספה? האם אתם נעזרים בבנקאות מקוונת, קניות מקוונות ודברים אחרים כדי להימנע מסידורים פיזיים?

 

אורח החיים שלכם הוא ככל הנראה לא כל כך פעיל כפי שאתם חושבים. ואולי אינכם מבינים זאת, אבל קיום אורח חיים בישיבה עלול להחמיר בריחת שתן, ואף עלול להוביל לצרף לבעיה גם גורמים אחרים בנוסף.

 

אם אורח החיים שלכם הוביל לעלייה במשקל, זה מגביר את הסיכון שלכם לסבול מבריחת שתן.

 

עם הזמן, מצאנו את עצמנו יושבים למשך זמן ארוך יותר מבעבר. ולמרות שאנחנו מורגלים בזה, ישיבה ממושכת קשורה לסיכונים בריאותיים כמו השמנה ומחלות לב. מחקר בריטי מצא כי ישיבה לפרקי זמן ממושכים מגדילה את הסיכון לכל סוג של מחלות, כולל מחלות מטבוליות המבשרות את בוא הסוכרת. אנשים נמצאים בסיכון מיוחד אם הם יושבים כל היום ואינם מתאמנים כלל.

 

מחקרים הראו כי אורח חיים בישיבה יכול להחמיר בריחת שתן. מחקר שנערך בקרב נשים קשישות מצא כי אלה שהתעמלו באופן קבוע – היו במצב טוב יותר מבחינת תפקוד שרירי רצפת האגן.

 

מחקר אחר מצא כי "לנשים העוסקות בפעילות גופנית קבועה ברמה בינונית יש שכיחות נמוכה יותר של בריחת שתן בהשוואה לנשים שיושבות."

 

ישנם שני קשרים עיקריים בין בריחת שתן לאורח חיים בישיבה:

 

כאמור במחקר לעיל, אורח חיים של ישיבה יכול להחמיר את המצב הבריאותי. במקרה של המחקר, גם גיל מתקדם שיחק גורם חשוב. במקרים אחרים, אורח חיים בישיבה יכול להוביל להשמנה, המחמירה גם את בריחת השתן.

 

אנשים שכבר סובלים מבריחת שתן עשויים להתחיל לנהל אורח חיים בישיבה. הסיבה לכך היא שהם עצבניים או נבוכים מדי כדי לנסות להתאמן כאשר הם סובלים מבריחת שתן. הדבר נכון במיוחד לאנשים הסובלים מבריחת שתן במתח, קפיצות, הרמת משקולות, ריצה ופעילויות כאלה ואחרות.

 

אז איך אתם נמנעים מהחמרת בריחת השתן שלכם? או, מה הדרך הקלה ביותר להיות פעילים? אחד המחקרים שהוזכרו לעיל מציע כ "עם שינויים בהתנהגות בריאותית, כולל פעילות גופנית אינטנסיבית למדי, שימוש בתרגילי חיזוק רצפת האגן וניהול משקל תקין, כמו גם הימנעות מעצירות, נשים יכולות להפחית את שכיחות בריחת השתן."

 

ראשית כל מומלץ להשתמש במוצרי ספיגה כגון: חיתולים למבוגרים או תחתונים סופגים שיכולים להקל מאוד על שגרת היום יום שלכם.

 

כמה שינויים בהתנהגות בריאותית שיש לקחת בחשבון כוללים:

 

נסו לקום ולהסתובב פעם בשעה אם אתם יושבים ליד שולחן העבודה כל היום.

 

סעו פחות, גשו לבית המרקחת או צאו לבקר חברים ברגל.

 

חנו רחוק יותר – האם אתם באמת זקוקים למקום הקרוב ביותר בחניון של מרכז הקניות?

 

עלו במדרגות, לא במעלית.

 

עליכם גם לעשות תרגילי שרירי רצפת האגן, הנקראים גם תרגילי קגל, כדי לעזור לחזק את השרירים שעובדים על מנת להחזיק שתן.

 

חשוב לבריאותכם הכללית שתנהלו אורח חיים פעיל. פירוש הדבר יכול להיות אפילו ביצוע ההתאמות הקטנות ביותר, כמפורט לעיל.

כתיבת תגובה