פלייסטיישן 5: סוני חושפת את הפרטים הראשונים של קונסולת הדור הבא

סוני פרסמה סוף סוף את הפרטים הראשונים על קונסולת הפלייסטיישן הבאה שלה. גיימרים המתינו בסבלנות כדי לברר כל מידע על החלפת הפלייסטיישן 4 שלהם, אך עד כה, הפרטים נשמרו בסוד היטב.

 

כעת, אדריכל המערכת של סוני, מארק סרני, פרסם מידע על איך תיראה "קונסולת הדור הבא".

 

בראיון ל-Wired הוא חושף שהיא תהיה הרבה יותר מהירה, חזקה ותכלול סאונד משופר, אבל אל תצפו לקנות אחד בשנת 2019 – תצטרכו לחכות עד לשנה הבאה לפחות כדי לראות אותה על המדפים.

 

להלן, אנו מתארים את כל הפרטים החדשים שאנו מכירים על פלייסטיישן 5 עד כה, ועונים על השאלות המעניינות באמת.

 

זמני טעינה מהירים בהרבה

חדשות טובות עבור משתמשי פלייסטיישן מושבעים – הקונסולה החדשה תכלול כונן קשיח מהיר (SSD).

 

אמנם זה לא אומר הרבה לרוב האנשים, אך המטרה של ה-SSD היא לצמצם באופן דרמטי דברים כמו זמני טעינה – מה שיהפוך את חווית המשחק של כולם לטובה יותר.

 

לדוגמה, כשאתם משחקים בספיידרמן בפלייסטיישן 4 זה יכול לקחת 15 שניות כדי לנסוע במהירות בין מיקומים שונים. סרני הודיע כי אותה משימה תימשך רק 0.8 שניות על המכונה החדשה.

 

"לא משנה כמה כוח אתם מקבלים בתור ספיידרמן, אתם לעולם לא תוכלו ללכת מהר יותר מזה," הוא אומר על פלייסטיישן 4. "זה פשוט קשור לכמה מהר אנו יכולים להוריד את הנתונים מהכונן הקשיח."

 

סאונד משופר

מוקד גדול נוסף עבור קונסולת הדור הבא הוא סאונד תלת ממדי. סרני סיפר ל-Wired כי בתור גיימר בעצמו הוא נותר מתוסכל מכך שלא חל שינוי רב בסאונד בין פלייסטיישן 3 ל-4. "בקונסולה הבאה, החלום הוא להראות עד כמה דרמטית יכולה להיות חווית הסאונד", אמר.

 

פלייסטיישן 5 (שאינו שמה הרשמי של הקונסולה החדשה) ייתן לגיימרים סאונד מלמעלה, מאחור ומהצד, לדברי סרני, והם יחוו אותו בצורה הטובה ביותר באמצעות אוזניות.

 

חוויה חזותית משופרת

הפלייסטיישן הבא תומך בגרפיקה עם מעקב קרניים – הפעם הראשונה שקונסולת המשחקים אי פעם משתמשת בגרפיקה מן הסוג הזה, אמר סרני.

 

הגרפיקה הזו משמשת בדרך כלל אפקטים מיוחדים בהוליווד, ולעתים גם במעבדים מתקדמים. פירוש הדבר הוא שמשתמשי פלייסטיישן של הדור הבא יהנו מגרפיקה הרבה יותר טובה ומציאותית יותר.

 

כמו כן, ראוי לציין כי בעוד שבפלייסטיישן יהיו כל השיפורים הללו, אינכם צריכים לדאוג לגבי תאימות למשחקי פלייסטיישן 4.

 

הקונסולה החדשה עדיין תתאים לדיסקים פיזיים, וגיימרים עדיין יוכלו לשחק בה במשחקי פלייסטיישן 4.

 

מה שאנחנו לא יודעים

כל הפרטים שפורסמו עד כה עוסקים בחומרה, אבל אנחנו עדיין לא יודעים:

 

  • מתי הקונסולה תצא – למרות שסרני אומר שזה לא יהיה השנה, אז אל תצפו לשים את היד על אחת מהן בשנת 2019.
  • כמה היא תעלה.
  • שם הקונסולה. היא כבר מכונה פלייסטיישן 5, אבל סרני עדיין לא אישר את שמה הרשמי.

כתיבת תגובה