מיחזור משכנתא: מידע שימושי

אחד היתרונות הגדולים שאתם יכולים להנות מהם אם אתם ממחזרים את המשכנתא שלכם הוא ריבית נמוכה יותר. ריבית נמוכה יכולה לחסוך לכם כסף בתשלומי המשכנתא החודשיים, לעזור לכם לבצע שיפוצים בבית או אפילו לשפר את המצב הכלכלי שלכם אם תהליך המיחזור נעשה כהלכה.

כמה יעלה מיחזור משכנתא?

בעוד שריבית נמוכה יותר יכולה להיות מתורגמת לתשלומים חודשיים נמוכים יותר ופחות כסף שיוצא מהכיס שלכם למשך כל תקופת המשכנתא, רוב אפשרויות המימון מחייבות תשלום עלויות סגירה, ובמקרים מסוימים גם דמי נקודת משכנתא המועברים למלווה תמורת ריבית נמוכה יותר. אם החיסכון החודשי שלכם עולה על העלויות האלה, מיחזור משכנתא יכול להיות אפשרות טובה עבורכם.

 

זכרו שהעלויות הנלוות משתנות ממלווה למלווה, לכן הקפידו לבחור בין אפשרויות המיחזור הטובות ביותר העומדות לרשותכם. קבלו הערכת הלוואה מכל מלווה. כל אומדן מפרט את תנאי ההלוואה, התשלומים הצפויים, עלויות שונות ואגרות הסגירה המשוערות.

האם יש סיבה טובה לא למחזר משכנתא?

יכולות להיות מספר סיבות מדוע לא תוכלו להפיק יתרונות ממיחזור המשכנתא שלכם. למשל:

 

אתם עוברים דירה בקרוב. לוקח שנה או שנתיים להגיע למצב של איזון בעלויות המיחזור של המשכנתא. לכן, אם אתם מתכננים לעבור דירה בפרק הזמן הזה, כדאי שתבחנו מחדש את שינוי תנאי ההלוואה שלכם.

 

ההלוואה שלכם כוללת קנס על תשלום מראש. חלק מההלוואות כוללות קנסות על תשלום מראש. קנסות אלה גובים עמלות יקרות אם אתם מוכרים את הבית או ממחזרים את המשכנתא לפני פרק זמן מסוים – בדרך כלל שנה עד חמש שנים מיום קבלת ההלוואה המקורית. אם זה המצב שלכם, תוכלו לחשב אם החיסכון במיחזור המשכנתא עולה על הקנס. אם לא, ייתכן שתרצו לעכב קצת את תהליך המיחזור עד המועד האחרון של הקנס על תשלום מראש.

 

אתם קרובים לסיים עם המשכנתא שלכם. אם אתם קרובים לתשלום האחרון על המשכנתא שלכם, יכול להיות שעדיף לכם להמתין במקום למחזר אותה – גם אם התנאים על מיחזור טובים מהתנאים הנוכחיים שלכם. הליך של מיחזור המשכנתא יכול להאריך את תקופת ההלוואה ולהגדיל את העלויות שלכם, מה שמוריד מהכדאיות שלו בטווח הארוך – במיוחד מכיוון שתשלמו על סגירת ההליך בפני הגוף המלווה.

 

אתם בבעיה כלכלית. אם יש לכם כרגע בעיה כלכלית כלשהי, כדאי לכם לחשוב שוב על מיחזור משכנתא. אמנם מיחזור עשוי להיראות כדרך טובה לאחד את החובות שלכם או ללוות כסף, אבל במצבים מסוימים זה עלול להיות מסוכן אם הבעיות הפיננסיות שלכם ממשיכות.