3 הסוגים המובילים של בריחת שתן בשלפוחית השתן אצל נשים – ומדוע

עובדה זו מצוטטת באופן נרחב כי בריחת שתן שכיחה יותר בקרב נשים – אך מדוע? מהן הסיבות לאי שליטה בשתן יותר נשים מאשר גברים? מהם סוגי בריחת השתן המשפיעים בעיקר על נשים?

 

מיליוני אמריקאים סובלים מבריחת שלפוחית ​​השתן. זה אכן משפיע על גברים, אך נשים נוטות יותר לקבל את זה מאשר גברים. ראשית, בואו ניקח צעד אחורה ונחקור את שלושת הסוגים העיקריים של בריחת שתן:

 

  1. בריחת שתן במאמץ – בריחת שתן היא חוסר יכולת להחזיק שתן בשלפוחית ​​השתן המופעלת על ידי לחץ הנגרם על ידי התעטשות, צחוק או שיעול. בריחת שתן יכולה להיווצר גם מהרמת חפצים כבדים. שרירי שלפוחית ​​השתן נחלשים, וכאשר יש לחץ נגד שלפוחית ​​השתן, נזילה מתרחשת מכיוון שהשרירים אינם יכולים להחזיק אותה.

 

  1. דליפת דחף – דחף בריחת שתן, הידוע גם בשם שלפוחית ​​השתן יתר על המידה, מתרחש כאשר קיים דחף פתאומי ובלתי מבוקר להשתין. שלפוחית ​​השתן פעילות יתר היא סוג של בריחת שתן.

 

  1. בריחת שתן מעורבת – בריחת שתן מעורבת הינה שילוב של מתח ובריחת דחף וגורמת לדליפה בלתי רצונית פתאומית, או דליפה הנגרמת על ידי מאמץ, עיטוש, שיעול או צחוק.

 

לשלושת אלה סיבות שונות. אך הסיבה מספר אחת היא שרירי רצפת האגן מוחלשים. איך הם נחלשים? לידה, בעיקר. עישון ושיעול הקשור לשנים של עישון יכולים לתרום לבריחת שתן. אך האשם העיקרי בנשים הוא הלידה. גורם נוסף הוא עלייה במשקל. השמנת יתר תורמת לבריחת שתן משום שהמשקל הנוסף בבטן מפעיל לחץ על שרירי רצפת האגן.

 

לידה היא הגורם המוביל לבריחת שתן אצל נשים מכיוון שפציעות יכולות לקרות לשרירי רצפת האגן במהלך הלידה. ניתן לראות מיד את ההשפעות של פציעות אלה, או שיידרשו שנים להופיע. במהלך גיל המעבר, וככל שנשים מזדקנות, השרירים הולכים ונחלשים עם הזמן והפציעות הישנות עלולות לגרום לבריחת שתן. שרירי רצפת האגן תומכים בשלפוחית ​​השתן שלך, וכאשר הם אינם יכולים לתמוך בשלפוחית ​​השתן שלך, השלפוחית ​​נופלת מטה. אינך מסוגל להדק את השרירים הסוגרים את השופכה. אז במהלך פעילות גופנית, קפיצה, התעטשות או צחוק, שתן דולף בגלל הלחץ הנוסף על שלפוחית ​​השתן – זו ההגדרה של בריחת שתן.

 

למידע נוסך היכנסו לאתר https://www.ezerneman.co.il/