האתגר ליצירת סטנדרטים

הקיימות נותרה אתגר גדול עבור התעשייה במחויבותה לרווחת עובדים, זכויות אדם ותקני איכות הסביבה. אמנם שיתוף פעולה ומחויבות בין כל המשתתפים בשרשרת הערך הם חשובים ביותר, הצורך לבצע את תקני הקיימות, למרבה הצער, הוא מעבר ליכולתם של יצרני הלבשה.

 

סטנדרטים ברי קיימא מגיעים בעלות שלצערנו לא המותגים ולא הצרכנים מוכנים לחלוק. היצרנים נדרשים להשקיע כספים אדירים במפעלים ובמכונות ידידותיות לסביבה, לנקוט בשיטות עבודה וייצור מיטביים, אך המותגים או הקונים אינם מחויבים לתמוך ולקיים את העסקים האלה בטווח הרחוק.

 

כל עוד מדובר בעסק המונע מהמחירים הטובים ביותר, זה תמיד יהיה אתגר לקיימו. יש לנו דוגמאות יומיומיות של קונים שמעבירים את ההזמנות לספקים אחרים או למדינות אחרות רק כדי לחסוך כמה אגורות. לכל מדינה יש רמת חיים שונה ויוקר המחיה משפיע על עלות הייצור. אבל, הקונים משווים את עלות הייצור ומבצעים את ההזמנה במקור הזול ביותר – וזה לא הוגן.

 

על מנת לקיים פעילות עסקית, היצרנים נקלעים לצמצום עלויות לא בריא כדי לתפוס את ההזמנות על ידי הבטחת מחירים נמוכים יותר. קיימות התקנים הופכת לנפגעת הברורה בתהליך הזה. קונים / מותגים גדולים יותר בימינו עוקבים אחר מערכת עלות פתוחה שאינה נותנת משקל כלשהו לרמת הסטנדרטים הטובים ביותר שיצרן מסוים פועל לפיה.

 

הצעות ואמצעים מתקנים

התחייבות ארוכת טווח של קונים / מותגים לעסקים נדרשת כדי לבנות מודל עסקי בר קיימא על ידי היצרן. ראשית, יש לחשב עלות פתוחה שקופה עם מרווח רווח שמוסכם זה על זה. שנית, מותגים צריכים להריץ קמפיינים פרסומיים בחנויות שלהם המציגים את המקור האחראי למוצריהם. שלישית, על התקשורת להיות מעורבת ביצירת מודעות כללית בחינוך הצרכנים לגבי סטנדרטים של קיימות כדי לשנות את דעתם בחיפוש אחר הסחורה הזולה ביותר. זה ירתיע הפחתת מחירים לא בריאה בשוק, ויסייע בהפחתת הלחץ על מותגים לרכישת סחורות זולות יותר על ידי התפשרות על התקנים. יתרה מזאת, שיטות טובות של ספקים / יצרנים צריכים להיות מוכרים ומוצגים על ידי מותגים כדי לעודד אחרים לנהוג באותה הדרך.

 

קיימות יכולה להיות מושגת רק על ידי אמונה חזקה בתאימות עצמית. לכן, יש ליצור מערכת של ביקורת פנימית חזקה אצל היצרן, אשר אמורה לעבוד בד בבד עם צוות הביקורת של המותג כדי לקיים את הסטנדרטים הללו. בכל מקרה, תקנים חייבים להיות נפוצים בכל המותגים על מנת שיהיה ניתן להימנע מדרישות שרירותיות המפעילות לחץ מיותר ומוסיפות עלויות ליצרן.

כתיבת תגובה